Partner główny

 

Partnerzy

  
 

Ludzie Cresovii

Reklama

    Obchody 70-lecia naszego klubu za nami. Czas na kilka refleksji i podsumowań tego wydarzenia.

 

    Jubileusz związany był m.in. z podziękowaniami, odznaczeniami, upominkami. Pamiątki od wielu gości otrzymał nasz klub. W imieniu tych wszystkich, którzy przyczyni się do powstania, istnienia, utrzymania oraz rozwoju klubu, pamiątki odebrali prezes Jan Kobus z wiceprezesem Janem Kucą. Wszystkie grawertony, listy gratulacyjne i inne upominki zostaną w klubie na zawsze. Mamy nadzieję, że będą stanowiły spory kawałek historii i dorobku klubu, jak również jesteśmy przekonani, że przyszłe pokolenia działaczy i piłkarzy – tak jak my – będą je eksponować w szczególnym klubowym miejscu. Ale jubileusz, to również docenienie tych, którzy wpisali się w sportową historię. Nie sposób docenić i wyróżnić wszystkich. Trzeba byłoby na to dwieście, trzysta, a może i więcej pamiątek, lub podziękowań. Na tyle nie starczyło środków, które zresztą i tak na organizację obchodów przekazali nam zacni sponsorzy. W porozumieniu z prezesem Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, Sławomirem Kopczewskim, udało się uhonorować 14 osób, które w ostatnich latach znacznie przyczyniły się do funkcjonowania klubu. Są to: Elżbieta Daniluk, Bogdan Kryński, Zbigniew Radomski, Roman Zdrojewski, Piotr Siniakowicz, Mariusz Pyzowski, Jan Gawryluk, Tadeusz Podoliński, Marcin Stypułkowski, Mariusz Malewski, Wojciech Łopaciuk, Jan Kobus, Jan Kuca (wszyscy ci otrzymali brązowe odznaki honorowe Podlaskiego ZPN-u), Jan Zduniewicz (otrzymał złotą odznakę honorową Podlaskiego ZPN-u).

    Jednak najważniejszym punktem obchodów było oficjalne przekazanie nam sztandaru przez honorowy komitet jego ufundowania. Fundatorzy sztandaru: Tadeusz Podoliński, Bogdan Kryński, Jan Kuca, Jan Kobus, Wojciech Łopaciuk, Bogusław Benes, Jan Gawryluk, Andrzej Golański, Grzegorz Moczulski, Józef Olszewski, Roman Zdrojewski, Zenon Olszewski, Mariusz Boratyński, Jerzy Sołomianko, Dariusz Radomski, Witold Stypułkowski, Elżbieta Daniluk, Lucjan Marciszonek, Ireneusz Wasilewski, Piotr Siniakowicz, Bogusław Zduniewicz, Mikołaj Żabiński, Mariusz Pyzowski, Igor Śnieżko, Marek Michalczuk, Szymon Kaczmarek, Wojciech Nogieć, Stanisław Kocięba, Roman Nowaszewski, Antoni Tymofiejuk, Jerzy Sapieżko, Marek Sak, Marek Szejbut, Marek Tarasiuk, Rada Powiatu Siemiatyckiego, Grażyna Katarzyna Niewińska, Zdzisław Leszczak, Mariusz Malewski, Wiesław Leoniuk, Jan Sobieszuk, Jerzy Filutowski, Jan Zalewski, Fundatorzy Anonimowi. Wszyscy fundatorzy symbolicznie wbili gwóźdź do drzewca.

    Gośćmi honorowymi jubileuszu byli Stefan Majewski i Cezary Kulesza z Polskiego Związku Piłki Nożnej, Sławomir Kopczewski (prezes Podlaskiego ZPN-u), Agnieszka Syczewska (Jagiellonia Białystok), przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Siemiatycz Piotrem Siniakowiczem, oraz Starostą Siemiatyckim Janem Zalewskim, oraz dziennikarz Tomasz Sekielski.
Zarząd MKS Cresovia Siemiatycze serdecznie dziękuje tym, którzy finansowo lub materialnie wsparli obchody, a więc sponsorom: Burmistrzowi Siemiatycz Piotrowi Siniakowiczowi, dyrektorowi MOSiR-u Mariuszowi Pyzowskiemu, Annie i Tomaszowi Sekielskim („Od deski do Deski”), prezesowi Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogusławowi Zduniewiczowi, spółce „polser”, Robertowi Świderskiemu („Rotel”), Markowi Michalczukowi i Igorowi Śnieżko (piekarni „Miś”), Wiesławowi Gumieniakowi („Rondo”), Lucjanowi Marciszkonkowi („Rolnik”), Marcinowi Balińskiemu („Folwark Księżnej Anny”), Jerzemu Filutowskiemu, Michałowi Krugliczowi, Władysławowi Porowskiemu, Wojciechowi Łopaciukowi, Bogusławowi Benesowi, Bogdanowi Kryńskiemu, Zbigniewowi Małkowskiemu, Szymonowi Kaczmarkowi („Bar u Szymka”).
Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: oldbojom, obecnym zawodnikom, sponsorom, byłym działaczom, kibicom, sympatykom. Dziękujemy pocztowi sztandarowemu (Jakubowi Tyc, Filipowi Malinowskiemu, Karolowi Wojtulewiczowi). Dziękujemy paniom z obsługi z firmy „Rolnik”.

    Dwie osoby musimy wyróżnić jeszcze raz. To Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz, oraz Dyrektor MOSiR-u Mariusz Pyzowski, którzy okazali nam nieoceniona pomoc przy organizacji jubileuszu. Jeszcze raz dziękujemy.

    W turnieju pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna z Międzyrzeca, za nimi uplasowały się Siedlce, trzecie miejsce zdobyła Cresovia, czwarte Miasto Siemiatycze. Królem strzelców turnieju został Andrzej Tymoszuk (Międzyrzec Podlaski), najlepszym bramkarzem Mariusz Barbasiewicz (Siedlce), najlepszym zawodnikiem Dariusz Milewski (Cresovia Siemiatycze).

    Zarząd MKS Cresovia

 

 

 

 

 

 

Sponsor

Najbliższy mecz

Cresovia - Promien Mońki

15 września, niedziela, 14.00

Ogłoszenie

Redakcja serwisu szuka chętnych do redagowania relacji z meczów. 

Kontakt - cresovia.redakcja@wp.pl